MDFlam Kapak

MDF Lam malzemesi mutfak dolapları için kullanılır iken gerek sadece gövde kısmında gerek ise hem gövde hem de kapak kısmında bu malzemenin kullanılması mümkündür. Dayanıklı yapısı ve su geçirmez özelliği bulunan bu malzeme mutfak dolaplarında kullanıldığında mutfak dolaplarının ömrünü de uzatmaktadır.

Aynı zamanda dekorasyon anlamında da şık bir görüntü sağlayan MDF Lam mutfak dolaplarının hemen hemen her rengini ve her tarza uygun modelini bulmak mümkündür. MDF malzemesini kısaca anlatmak gerekir ise, sıcakta sertleştirilen sentetik reçine yapıştırıcıları ile MDF odun liflerinin karıştırılarak presleme işleminin uygulanması ile elde edilmektedir. Sonrasında ise yanmaz ve su geçirmez hale getirilen dekor kağıtları ile MDF plakaları kaplanmaktadır. Bu işlemler sonucu elde edilen malzemeye MDF Lam adı verilmektedir.

MDF malzemesi diğer mutfak dolabı malzemelerine oran ile daha dayanıklı ve daha uzun ömürlüdür. Aynı zamanda MDF malzeme ile kaplanan alanlar dekorasyon anlamında da daha şıktır. Daha pürüzsüz olan yüzeyleri görsel zevke de hitap etmektedir.

MDFlam Kapak