İç Kapılar

Evinizin henüz yapım aşamasında belirlenmesi gereken ve yaşam alanınızın kalitesini belirleyecek en önemli öğe olan iç mekan kapılarını seçerken evinizin tarzına uyum sağlayacak örnekler bulmak çok önemlidir. Her gün mutlaka kullanacağınız evinizin belki de en önemli parçasıdır. Tüm odaları birbirine bağlayan aynı zamanda birbirinden ayıran bir demir baştır.

Lake Kapı: Modern olarak sınıflandırabileceğimiz modeller arasındadır. Parlak kimyasal mobilya cilasına lake ismi verilmektedir. Renkli ve renksiz olabilen lakenin pürüzsüz yapısı basit bir ahşabı kaliteli bir mobilyaya dönüştürebilir.  Yüzeyi, ham MDF düz panel veya üzerine CNC tezgahında desen verilmiş bir panel olabilir. İç mekanlarda odalarda ve banyoda kullanıma uygundur.  İstediğiniz şekilde çift kanat, camlı ve ya camsız olarak üretilebilinir. Parlak ve pürüzsüz yüzeyleri sayesinde tercih edilir. Temizliği, bakımı ve montajı kolaydır. Güneşe, çizilmelere ve darbelere karşı dayanıklıdır.  Uzun süreler sorunsuz kullanılabilinir. 

Ahşap Kaplama Kapı: Ahşap kaplama modeller uzun zamanlardan beri kullanılan modeller arasındadır. Günümüzde popülerliğini kaybetmemiş ve hala sıkça kullanılmaktadır. Özelliği itibariyle en uygun malzemedir.

Ahşap yüzeyi sayesinde evindeki mobilyalara uyum sağlar ve tasarım olarak güzel görünürler.

Üretim esnasında ağaç yüzeyleri farklı ölçülerde kesilerek birbirinden farklı tasarımlar elde edilir. Kesimden sonra MDF üzerine yapıştırılarak ahşap kaplamalı modellerde kullanılan yüzey ortaya çıkar. Yüzeyine boya uygulanmaz sadece cila işlemi yapılır. Bakımı kolaydır, sağlıklı ve montajı kolaydır. Güneşe, çizilmelere ve darbelere karşı dayanıklıdır. Ticari işletmelere ve geniş alanlar için çift kanat olarak istenilen ölçülerde üretilebilinir.

PVC Kapı: PVC ürünlerinin kullanım alanı oldukça geniştir. PVC, kapılarda da kullanılan bir plastik yapı malzemesidir. PVC geri dönüşümü olan bir malzemedir. Bu nedenle PVC ile yapılan mobilyalar uygun fiyatlı ve tedariki kolay ürünlerdir.

Montajı kolaydır. Güneşe, çizilmelere ve darbelere karşı dayanıklıdır. Uzun ömürlüdür.

Renk seçeneği fazladır. PVC modeller banyoda kullanıma uygundur. İstenirse çift kanatlı üretilebilinir. PVC’lerin sağlığa bir zararı yoktur. En önemli özelliği fiyatının uygun olması, temizlemesi kolay olması ve sağlıklı yapısıdır. Toz tutmaz ıslak bir bez ile temizleyebilirsiniz.

Membran Kapı: Boya kullanılmadan üretilir. Zamanla renklerinde değişimler olmaz. Üzerinde boya olmadığı için temizlemesi kolaydır.

Uzun ömürlüdür. Boyalı modellerde oluşabilecek çizikler membranlarda oluşmaz. Bunun nedeni MDF üzerindeki membran kaplamasının çizilmelere karşı yüzeyinin dayanıklı olmasıdır. Üretilirken camlı modeller çıta kullanılmadan üretilir. Çıtasız olduğundan temizlemesi kolaydır. Pvc membran modellerde kapı camı üstten geçme olduğu için kolayca değiştirilebilir ve hiç zarar verilmez. Camı değiştirirken ustalık istemez.